TOP 9 edukatívnych aplikácií

V mobilných telefónoch máme mnoho aplikácií. Od sociálnych sietí, až po bankové aplikácie. Čo tak aplikácie, ktoré Ťa niečo aj naučia?

Doulingo


Ak sa chcete naučiť základy cudzieho jazyka a pri tom sa zahrať a zabaviť, Doulingo je ideálna aplikácia. Precvičte si reč, čítanie, počúvanie a zlepšite si svoju slovnú zásobu a gramatické zručnosti zodpovedaním otázok a absolvovaním lekcií.

Android/iOS/Windows Phone    

WolframAlpha

Tohto veľkého pomocníka, prevažne v oblasti matematiky, určite pozná väčšina študentov technických univerzít. Nie jednému pomohol v najhorších chvíľach s ťažkými úlohami, či zadaniami. Aplikáciu môžete stiahnuť aj na svojich iPhonoch alebo telefónoch s Androidom za necelé 4€.

Android/iOS/ Windows Phone

Photomath

Keď už sme pri matematike, predstavíme Vám bezplatnú aplikáciu Photomath, ktorou dokážete zdigitalizovať príklad zo zošita vášho spolužiaka behom chvíle. Stačí ho iba zosnímať kamerou na telefóne a výsledok máte do pár sekúnd.

Android/iOS

Coursera

Coursera je online škola, ktorá má množstvo lekcií a kurzov, ktoré si môžete vziať. Každý z nich vás vzdeláva na inú tému. Môžu sa pochváliť viac ako 1000 kurzami, od matematiky po vedu a dokonca aj technológie. Kurzy majú prednášky, úlohy na čítanie a videoobsah. Niektoré z kurzov sú bezplatné, za iné musíte zaplatiť. Je to vynikajúca zmes starej školy a moderného vzdelávania.

Android/iOS

Udemy

Udemy je jednou z najpopulárnejších študijných aplikácií v štýle kurzu. Rovnako ako mnoho iných sa zameriava na vzdelávanie založené na zručnostiach. Poskytuje kurzy o veciach, ako sú aplikácie Adobe, aplikácie spoločnosti Microsoft, a môžete sa dokonca učiť veci ako reč na verejnosti, varenie a iné veci. Existuje celý rad kurzov zadarmo alebo môžete zaplatiť, aby ste dostali jeden z tých podrobnejších. Kurzy sa zvyčajne točia okolo videonahrávok s ukážkami videa.

Android/iOS

Periodická tabuľka

Ak ťa baví chémia a chceš sa zdokonaľovať v konkrétnych prvkoch, táto aplikácia je ako stvorená pre teba. V aplikácii môžete nájsť komplexné informácie o 118 prvkoch z periodickej tabuľky a ak by Vám tento obsah informácii nestačil, existuje aj platená verzia, ktorá ponúka rozšírené možnosti.

Android

TED

Určite veľa z Vás počulo o konferenciách TED. Pomocou tejto aplikácie sa viete dostať k videám z konferencii aj s titulkami vo viac ako 100 rôznych jazykoch. Aplikácia je bezplatná a dostupná kdekoľvek. Nájsť tu môžete zaujímavé myšlienky zamerané na dizajn, technológie alebo zábavu od svetových osobností.

Android/iOS/Windows Phone

Codeacademy

Ak ste sa niekedy zaujímali o akýkoľvek aspekt počítačov, Codeacademy je miestom, ktoré uspokojí vašu zvedavosť. Editory kódov a interaktívne konzoly sú zabudované priamo do aplikácie, takže ich už nikdy nebudete musieť opustiť ani si stiahnuť žiadny softvér. Kurzy sa vytvárajú na základe druhu projektov, s ktorými sa chcete vysporiadať, a vy nemusíte vedieť nič o programovacích jazykoch, ktoré sa chystáte vstúpiť.

Android/iOS

Diktáty

Android aplikácia Diktáty umožňuje zlepšiť si pravopis hravým spôsobom. Diktáty budú pre Vás hračka. Čakajú Vás diktáty, v ktorých musíte vybrať správne písmeno zo slova v diktáte.

Aplikácia umožňuje zistiť najväčšie nedostatky, alebo si trénovať úroveň Vašej gramatiky zo slovenského jazyka. Okrem diktátov tu nájdete aj rôzne otázky zo slovenského jazyka a literatúry, ale aj testy z monitora.

Android/iOS

Zdroje : 10 best Android learning apps to increase your knowledge! , 12 Of The Best Learning Apps For 2020, 10 best education apps for Android!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *