Gamescrunch, objav herný vývoj ako si ho dosiaľ nepoznal

Gamescrunch je medzinárodný herný festival, ktorý ponúka všetkým nadšencom hier a herného priemyslu nezabudnuteľný zážitok. Akciu sprevádzajú zaujímaví speakri, bohatý program, možnosť vyskúšať si nové zaujímavé hry, či sa zapojiť do súťaží.

Ako vznikol nápad Gamescrunch ?

Gamescrunch vznikol ako nápad pokračovať v organizácii herných akcií v Košiciach po tom, čo sme sa úspešne spolupodieľali na niekoľkých ešportových turnajoch pre verejnosť. Dali sme si za cieľ podporiť domáci herný priemysel a spojiť game development s verejnosťou. Už dlho sme vnímali zahraničné festivaly a konferencie a tak sme sa po ich vzore rozhodli spraviť tú našu. Herný priemysel na Slovensku je celkovo na začiatku a práve táto vlna rozvoja potrebuje aj podporu domácej sféry a hlavne začínajúcich vývojárov.

Pri zamyslení do budúcnosti, akú víziu s týmto projektom vidíte ?

Celý projekt závisí nielen od nášho tímu, ale aj od všetkých divákov, ktorí nás sledujú a navštevujú. Keďže robíme túto konferenciu najmä na podporu priemyslu a komunity, tieto faktory sú pre nás kľúčové. Samozrejme, budúcnosť predpovedať nikto nevie, ale určite uvidíme. To, čo chceme do budúcna zlepšiť, je komunita. Určite by sme ju radi rozšírili o ďalších členov.

Ako hodnotíte začiatky a čo boli najväčšie problémy, ktoré ste museli prekonať ?

Začiatok nám prekvapivo prekazila pandémia, pretože bolo našim cieľom zorganizovať fyzický festival lokálne v Košiciach. To sa žiaľ v danej situácii uskutočniť nedalo a pre to sme začali s online formátom. Na prvý event prišlo množstvo ľudí a aj napriek tomu, že nás 3 dni pred konaním festivalu mierne odstavil Facebook, myslím, že sa festival celkovo podaril. Ďalší ročník sa nám podarilo pridať Indie Expo, čo bola prezentácia českých a slovenských hier a to bol úspech, pretože sa prihlásilo až 21 herných štúdií a projektov.

Pre koho sú akcie Gamescrunch cielené ? 

Gamesrunch je pre všetkých, ktorí majú radi hry, pre tých ktorí sa venujú vývoju, ale aj pre tých, ktorí sa chcú pozrieť, čo sa na slovenskej a českej scéne tvorí. Naše online eventy sú čisto naživo, takže každý účastník sa môže priamo stretnúť s hocikým z herného prostredia priamo v deň konferencie. Tiež si môže zahrať demá hier, či si vypočuť odborné prednášky.

Je možnosť si pozrieť aj archív podujatia, ak áno kde  ? 

Po každej online konferencií zverejňujeme všetky prednášky na našom youtube, takže ak ich nestihnete naživo, môžete si ich pozrieť neskôr. Avšak, prídete o live interakcie a možnosť.

Najbližšie podujatie je 30.10.2021, ako sa naň záujemca môže dostať ? 

Ak by ste sa chceli Gamescrunch Connect 2021 zúčastniť, máte 2 možnosti. Ak sa chcete len prísť pozrieť, teda pozrieť si stánky, môžete tak urobiť zadarmo na našom discorde, https://discord.gg/fQkSE8z. V prípade, že by ste si chceli vypočuť odborné prednášky a zapojiť sa do workshopov, je potrebné si zakúpiť Premium Ticket na našom webe https://www.games-crunch.com

Tešíme sa na Vás!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.