Peter Žember: V rádiu Európa 2 mi vtedajší riaditeľ povedal, že „hlas celkom fajn, ale mali sme tu lepších uchádzačov. Dnes je PR manažérom futbalového klubu

Milí čitatelia AZU blogov, ahojte. Po rozličných cestovateľských blogoch, ktoré vychádzali najmä v priebehu leta tu máme opäť svet práce a praxe. Pozvanie prijal a na otázky odpovie Peter Žember, absolvent FMK a v súčasnosti PR manažér futbalového tímu FC ViOn Zlaté Moravce. Peter v minulosti zbieral skúsenosti aj v študentskom rádiu Aetter, či v Mestskej televízii Trnava. Čo ho viedlo študovať komunikáciu, ako mu pomohla aktivita a získavanie skúseností popri vysokej škole v neskorších profesiách, či ako sa dostal na pozíciu PR manažéra, aj na tieto otázky nám Peter odpovie.

Čítať viac

Budú vedieť učiť učitelia, ktorí sa učili distančne?

Akí budú pandemickí učitelia? Ako vníma svoje štúdium generácia, ktorá absolvovala druhý stupeň online? Dnes sme vyspovedali našu absolventku Simonu (Prešovská univerzita v Prešove) a spýtali sme sa na jej štúdium, spomienky na školu. V septembri začína Simona učiť na základnej škole ako učiteľka. Každý kto ukončí školu pozná pocit posledného leta, posledných chvíľ študentského života. Leto sa už pomaličky končí, je čas bilancovať. 

Čítať viac

TIPY AKO SI ZJEDNODUŠIŤ ZAČIATOK A PRIEBEH SEMESTRA, A NEZBLÁZNIŤ SA Z TOHO

Je tu september a to pre mnohých znamená začiatok zimného semestra na univerzite. Kvôli pandemickej situácií je aj tentokrát znovu otázne, či ďalší ročník odštartujeme prezenčne z univerzitných lavíc, alebo dištančne z pohodlia nášho domova. Nech je odpoveď na túto otázku hocijaká, v tomto článku si povieme o niekoľkých tipoch/radách ako začať nový semester s prehľadom a ako sa hlavne ako sa z toho celého nezblázniť!

Čítať viac

Severné Macedónsko prekvapí prírodou

Každý z nás by najradšej šiel niekam, kde utečie od tejto vlny horúčav a užije si voľný čas. Ale premiestnime sa do obdobia plného školského ruchu. Práve v takom čase absolvoval stáž absolvent Prešovskej univerzity v Prešove – Mgr. Juraj Kasarda. S Jurajom sa poznáme už dlhšie a viem, že má plný arzenál zážitkov, ktoré by sme mu viacerí mohli závidieť. Naposledy bol stážistom na ambasáde v Severnom Macedónsku. Keď sme sa spolu stretli, položil som mu pár otázok:

Čítať viac

Ísť do Grécka zadarmo? Prečo nie!

Moje meno je Nika a popíšem ti o mojom dobrovoľníctve v Grécku, ktoré som absolvovala v auguste v roku 2020. 

Pôvodne som ani neplánovala odísť na dobrovoľníctvo, ale na Erasmus stáž do Česka, avšak ani ja som nebola výnimkou, ktorú by neovplyvnila pandémia. Keď mi oznámili, že sa stáž ruší, hneď som si začala hľadať alternatívu. Vo facebookovej skupine som našla ponuku od Youth for Equality, kde ponúkali mesačný program v Grécku v meste Komotini a tak som si poslala životopis a motivačný list, v nádejí, že ma vyberú. Po pár dňoch ma kontaktovala koordinátorka programu, že ma vybrali a tak sa mohlo začať s plánovaním cesty… 

Čítať viac