Work and Travel: Laco vás prevedie naprieč USA

Leto a letné prázdniny sú pre študentov obdobím voľného času a oddychu, no zároveň aj rôznych prác, brigád či stážií. V posledných rokoch mladí ľudia nehľadajú možnosti letného zárobku len v rámci našej krajiny, ale neraz cestujú aj niekoľko sto či tisíc kilometrov za pracovným dobrodružstvom do zahraničia. Na takýto pracovný pobyt sa vybral aj Ladislav, ktorý nám nižšie opíše, ako prebiehalo a čo zažil na Work and travel v USA. 

Čítať viac

V Chorvátsku môžete zažiť aj tatranskú zimu

Objavovanie nových miest a kultúr, spoznávanie nových ľudí, zdokonaľovanie sa v cudzích jazykoch. Aj o tom je cestovanie prostredníctvom programu Erasmus+. Spojenie cestovania a štúdia je skvelou príležitosťou, pri ktorej študenti získajú nielen nové vedomosti, ale aj očakávaný zástup nezmazateľných zážitkov. Program s názvom Erasmus+ je ako stvorený pre všetkých študentov, ktorí túžia spoznávať a vzdelávať sa v cudzej krajine. Dnes Vám ponúkame cestovateľský rozhovor so Štefanom – študentom Žilinskej univerzity v Žiline, ktorý absolvoval Erasmus+ pobyt v Záhrebe na Záhrebskej univerzite.

Čítať viac

Profesijný bakalár Samuel si robil stáž v nemeckom Volkswagene

Samuel Babjak, momentálne končí tretí ročník z jeho štvorročného profesijného bakalára na Strojníckej fakulte STU. Študuje program, ktorý sa podľa jeho slov komplikovane volá, a to je prevádzkový technik dopravnej a výrobnej techniky. Okrem techniky sa zaujíma aj o business, preto zároveň sa dal aj na štúdium MBA na Central European Managment Institute v Prahe. Samuel sa snaží zlepšovať aj kvalitu vzdelávania na VŠ na Slovensku a je  členom v európskej študentskej organizácií BEST.  A aká bola jeho skúsenosť so stážou sa práve dočítate v nasledujúcom rozhovore.

Čítať viac