5 najčastejších otázok na pohovore

Kto bol na pohovore, tak to pozná. Najskôr si personalista pozrie životopis, motivačný list a následne to začne. Otázky, otázky a otázky… Ako na ne odpovedať?

  1. Aké sú vaše slabé stránky?

Jedna z častých otázok, ktorá nechýba skoro na žiadnom pohovore. Ako ju však zvládnuť? Jednoducho ju treba otočiť na svoje silné stránky. Môžete povedať, že sa zdokonalujete v komunikačných zrušnostiať, chodíte do debatného klubu. Týmto poukážete, že komunikáciu považujete za slabšiu stránku, no pracujete na jej zdokonalení.

2. Prečo by sme vás mali zamestanť?

Odpoveď na otázku „Prečo by sme vás mali zamestnať?“ nájdete vo vaši skúsenostiach. Odpoveď môže znieť: „Vďaka päťročným skúsenostiam s prácou vo finančnom sektore a mojim osvedčeným záznamom o úsporach financií v predošlej spoločnosti by som mohol vo vašej spoločnosti urobiť audit v rámci plytvania financií. Som si istý, že by som bol prínosom vášho tímu. „

3. Prečo chcete u nás pracovať?

„Prečo tu chcete pracovať?“, personalista otázkou sleduje, či ste sa nad prácou trochu zamýšľali a neposlali ste životopis len z dôvodu, že hľadáte akúkoľvek prácu.

4. Prečo ste odišli z predošlého zamestnania?

Pravidlo znie, nikdy nenadávajte na predošlého zamestnávateľa. Odpovedzte skôr pozitívne „Predošlá spoločnosť musela prijať úsporné opatrenia a v rámci šetrenia začala prepúšťať v troch fázach. Spolupracovalo sa nám dobre, avšak v treťej fáze zrušili celé naše oddelenie“.

5. Aký plat si predstavujete?

Dnes by mal výšku platu zamestnávateľ uviesť v inzeráte. Mali by ste poznať svoje skúsenosti a platové ohodnotenie pozície na trhu. Plat je veľká motivácia a preto si stanovte, koľko chcete zarábať, pretože nízky plat vás môže demotivovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *